Tvorba značky Merisimo

O co šlo? Ozval se nám zadavatel Tonda, který se rozhodl podnikat v oblasti funkčních triček z merino vlny. Ale česká, kvalitní výroba, nikoli dovoz. Spolu s tím se chystal připravit nové webové stránky a zároveň uchopit název, pod kterým by měl vystupovat. Pustili jsme se do toho. 

Brand-copy-brandcopy

Zjistili jsme, jaké jsou výhody oproti ostatním

Na poli funkčního oblečení jistá konkurence je. Zejména z řad e-shopů, kde se jedná hlavně o velkovýrobu. Jelikož se však Tonda orientoval v oblasti IT, rozhodl se vyvinout vlastní konfigurátor barevnosti oblečení. To znamená, že si nejen u něj můžete koupit prvotřídně kvalitní merino oblečení, ale zároveň i sestavit barvy. Většina funkčního oblečení moc na takovou možnost nehledí, takže se jedná o unikátní službu. K tomu má navíc dostupné ceny a rychlé dodání. 

Na brainstormingu jsme vymysleli název a slogan

Tondu jsme nejdřív pořádně vyzpovídali, abychom věděli, odkud začít. Pustili jsme se s Petrem do brainstormingu a připravili několik návrhů, které jsme mu poté zaslali. Měli jsme tak skvělý materiál, od kterého jsme se mohli odrazit. Vždy je lepší nechat věci odležet a ideálně zapojit přímo majitele. Proto jsme si dali ještě druhý online brainstorming, kde nám postupně vznikaly další možné návrhy. A nejvíce zarezonovalo Merisimo. Krátké, výstižné, zahrnuje v sobě prvek merina, zároveň té nejlepší kvalit z italské fráze belisimo. Název jako takový jsme ještě podtrhli sloganem „Barvy podle vašeho gusta“. Krásně vše dolaďuje, přičemž se s ním dá v průběhu případně hezky pracovat. 

Připravili jsme texty na web

V průběhu příprav názvů jsme promýšleli také strukturu stránek a návrhy textů. Navrhli jsme tak jednotlivé komponenty, přičemž jsme vše sepsali tak, aby to šlo naproti cílové skupině a úderně zazněly prodejní argumenty. Zároveň ale aby se zachovala určitá lehkost a šmrnc. Protože jde o skvělé oblečení, které vám bude dobře sloužit. Texty se navíc skvěle propojily s grafikou, dobře sedí pro responzivní zobrazení a samozřejmě jsme neopomenuli ani SEO popisky pro vyhledávače. Jednoduše moderní a svěží web. 

A pomáháme i s komunikací

Díky tomu, že známe značku od základů a víme, na čem je postavená, pomáháme nyní Merisimu i s další komunikací. Úpravou stránek to totiž nekončí, je potřeba název i nový styl propsat na Facebooku, v e-mailech, v letácích, SMSkách… zkrátka všude, kde s klienty komunikujete.

Stránky se zatím připravují, ale více se dozvíte například na www.merisimo.cz 

„Přišli jsme s prosbou přetextovat náš web a vymyslet nový název a slogan. Musím říct, že Petr i David k zadání přistoupili vskutku profesionálně. Začali jsme otázkami, které měly za cíl zjistit, kdo je zákazníkem naší značky a jakým dojmem máme působit. Z původního názvu Custom Triko máme Merisimo a texty na webu jsou teď skutečně na úrovni. Se spoluprací jsem maximálně spokojený.“
Tonda
Antonín Karásek
Majitel firmy Merisimo

Sháníte něco takového?

Ať už potřebujete zrevidovat texty v appce, všechny je napsat nebo pomoci s její propagací, stačí nám dát vědět!

Kontaktní formulář

Psssst! Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.